Aşağı Kaydır
30 Yılı Aşkın
Büyük Başarı
Hikayesi
Fiogaz

Fio Gaz A.Ş. 1991 yılında; Pietro Fiorentini’nin Türkiye Pazar temsilcisi olarak İstanbul’da, Türkiye'de yer alan doğalgaz dağıtıcıları için basınç regülatörleri, sayaçlar ve yedek parça tedariğini sağlamak amacı ile kurulmuştur.

Her geçen gün faaliyet ağını genişleterek, İlerleyen yıllarda yalnızca doğalgaz basınç düşürme istasyonlarının tasarım ve mühendislik faaliyetlerini gerçekleştirmekle kalmayıp; inşaat işleri, ara bağlantı hatları, kontrol sistemleri ve analizörler gibi ilgili hizmetleri de sunmuştur.

2013 yılında, doğal gaz ve LPG istasyonları için THT ve TBM sıvı koku vericilerinin; uluslararası ve yerli pazarda dağıtımı ve dolumu faaliyetlerini gerçekleştirmek amacıyla İzmir’de bir fabrika kurularak; kokulandırma alanı da faaliyet veren alanlar arasına dahil edilmiştir.

Türkiye, aynı anda Avrupa, Asya, Balkan, Kafkas ve dünyanın en önemli petrol rezervlerine sahip Ortadoğu arasında gördüğü köprü görevi ile çok önemli bir jeostratejik konuma sahiptir. Bu bağlamda Pietro Fiorentini Türkiye’deki stratejik yatırımlarına devam ederek, 2019 yılında doğalgaz basınç düşürme ve ölçüm istasyonları, PİG ve basınçlı ekipman imalatı gerçekleştiren, Bursa’da yer alan üretim tesisini de bünyesine katmıştır.

Üç farklı lokasyonda birbirinden farklı hizmetler veren Fio Gaz; grup şirketi olarak, odağındaki müşterilerin taleplerini en iyi ve hızlı şekilde karşılamak adına yönettiği profesyonel operasyonlar aracılığıyla her daim yerli ve uluslararası müşterilerin memnuniyetini sağlamaktadır.

Misyon & Vizyon
Merkez Fabrikamız
İstanbul Şubemiz
İzmir Şubemiz